Sunucu Kiralama

Sunucu  (Server) dataların (verilerin) bir fiziksel veya sanal bir network ağı içerisinde ki kullanıcıların erişimine izin verilmesini sağlayan fiziksel görünüm olarak masaüstü kasasına benzemek ile birlikte donanımsal olarak da işlemci,ram harddisk gibi parçaları üzerinde barından bir bilgisayar çeşididir. 

Sunucu Kiralama ‘da sizler sunucu için sadece belirlenen aylık kira bedelini ödersiniz. Sunucu ile ilgili diğer tüm süreçler ki bunlar sunucu bakımı, kesintisiz erişim, sunucunun internet den gelebilecek saldırılara karşı korunması,sunucu güncelleştirilmesi, yedeklenmesi, hat ücretleri gibi diğer tüm masraflar tarafımızdan karşılanmaktadır.

Sunucu Kiralama ile ayrıca esnek yapı sayesinde server kaynaklarını sınırlandırabilir daha sonra ihtiyaç duymanız durumunda bu kaynakları arttırabilirsiniz. Söz konusu sunucuların elektrik maliyetlerini düşürebileceğiniz gibi server için gerekli alt yapı maliyetlerinizi de sıfırlamış olursunuz.

Sunucu Kiralama ile fiziksel olarak bir server almak zorunda kalmaz dolayısı ile sunucu için extra bir ücret ödemeniz gerekmeyecektir.

Sunucu Kiralama ile satın alma maliyetlerinizi büyük oranda düşürebilmektesiniz. Sunucu alınması, konfigüre edilmesi, bu sunucunun dışarıdan saldırıya uğramaması için güvenlik duvarı alınıp yapılandırılması veya ups alınarak güç kaynağını konumlandırma gibi maliyetleri ödemeden sunucu sahibi olabilirsiniz.