Yazıcı Toner Temini

Orijinal toner ile muadil toner arasındaki temel fark fiyat politikasıdır. Muadil toner her zaman orijinal toner den daha ucuzdur. Muadil ürünlerin diğer bir farkı ise yoğun baskı kapasitedir. Muadil tonerler orjinal tonerlere oranla daha fazla baskı kapasitesi sağlamaktadır.

Muadil kelimesi aslında eş değer anlamına gelmektedir. Muadil toner ile dolum yapılan toner birbirinden farklı iki kavramdır. Orijinal toner ile muadil toner arasında ki farklar ise: 

Orijinal adı altında satılan tonerler, isim yapan firmalar tarafından satılır. Muadil tonerler ise orijinal tonerlere oranla daha çok ekonomik fiyatlardan satıldığı için son zamanlarda daha fazla tercih edilmeye başlamıştır. 

Muadil toner ile orijinal toneri karşılaştırıldığımızda baskı sayıları ve baskı kaliteleri birbirine yakındır. Dolum yapılan tonerler yazıcınıza zarar verebilir ancak muadil tonerler yazıcılara herhangi bir zarar vermemektedir. Eğer sürekli yazıcı kullanacak yoğun bir şekilde çıktı alacak iseniz orijinal tonerler yerine muadil tonerleri de tercih edebilirsiniz. Muadil tonerler ile baskı maliyetinizi yarı fiyatına düşürmek mümkündür.

Muadil toner veya kartuş demek orjinal üreticisinden farklı olarak başka bir üretici tarafından ilgili printerların modelleri ile uyumlu olarak tasarlanmış olan üretilmiş kartuş ve/veya tonerlerdir.