Veri Depolama Ve Yedekleme

İşletmeler için kullanılan demirbaşlar ne kadar önemli ise dijital verinin saklanması da o kadar önem kazanmıştır. Hatta bazen dijital verinin saklanması hayati önem taşımaktadır. İşletmenizin kurumsal ve ticari verilerinin bu kadar çok önemli olması, bu tür verilerin güvenli bir yerlerde yedeklenmesi ve depolanması ihtiyacını ortaya çıkarıyor. Zaman geçtikçe artan internet kullanımı ve işletmelerin büyümesi daha fazla veri depolama alanlarına gerek duyulmasına neden olmaktadır.

Bilişim teknolojilerinin farklılaşması, depolama teknolojilerine de yansımaktadır. Uzak depolama, anlık depolama, cluster teknolojileri gibi. Tüm firmalar için kullanılabilecek bir teknoloji bulunmaktadır. Veri Saklama Alan Ağları(SAN-Storage Area Network) ve Ağ Bağlantılı Veri Depolama Alanları(NAS-Network Attached Storage) kullanımları artıyor. Bu demek oluyor ki aynı sistem üzerinde işletmenizin bütün verisi toplanarak verinin güvenliği, erişilebilirliği ve yönetilebilirliği güven altına alınıyor.

SAN (Storage Area Network) ; Verileri saklama, depolama ve yedekleme gibi işlemleri işletmenizin ağından farklı bir ağ üzerinde çalıştırılması teknolojisine dayanıyor ve buda birçok faydayı birlikte getiriyor. İstenildiği zaman işletmenin ağında herhangi bir aksaklık olmadan yedekleme yapabiliyor.

NAS (Network Attached Storage); Ağ üzerinde yer alan sunucuların ortak olarak kullanılabilmesini sağlayan bir saklama çözümüdür. İstenilen networke direk bağlanılabilen ve veriyi saklayıp istenilen zamanda sunan yüksek performanslı depolama teknolojisidir.

Sizehizmet uzman kadrosuyla işletmenizin alt yapısına ve veri boyutuna en uygun depolama ve yedekleme çözümünü sunmaktadır. İhtiyaçlarınızı karşılayacak ve uygun maliyetli depolama çözümleri oluştururken gelişen teknolojiyi de takip ediyor, bu veri depolama ve saklama çözümlerini de alt yapılarınıza konumlandırıyoruz.